Wybierz samochód

Infiniti Q30

Ikona samochodu

Infiniti Q30 to kompaktowy samochód osobowy segmentu C należący do klasy premium. Auto zadebiutowało w 2015 roku i jest pierwszym modelem tego segmentu i jednocześnie najmniejszym autem produkowanym przez markę Infiniti. Konstrukcyjne natomiast, Q30 dziele wiele podzespołów i przede wszystkim płytę podłogową z Mercedesem-Benz klasy A (W176), a co ciekawe, niektóre jednostki napędowe pochodzą od... Renault.

5-drzwiowy hatchback na oryginalny i atrakcyjny design – z przodu wyróżnia się spory grill, wąskie reflektory, natomiast patrząc od boku – nisko poprowadzona linia dachu. W oczy wpada także nietypowy kształt słupka C. Wnętrze jest stosunkowo przestronne, a niektóre elementy zostały przejęte z wcześniej wspomnianej klasy A od Mercedesa, jednak jak na klasę premium można odnieść wrażenie iż siedzi się w ponadprzeciętnym kompakcie. Bagażnik nie oferuje zbyt dużej przestrzeni – tylko 368 litrów.

Do napędu posłużyły wyłącznie turbodoładowane jednostki. Wśród benzyniaków do wyboru były 1,6- oraz 2-litrowe jednostki które generowały kolejno 120 lub 154 oraz 208 KM. Z kolei 1,5- oraz 2,2-litrowe turbodiesle rozwijały odpowiednio 109 i 170 KM. Moc kierowana była na przednie lub 4 koła za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej.

Rywalami Infiniti Q30 są m.in. DS 4, Lexus CT oraz Volvo V40.

Infiniti Q30 - generacje

Infiniti Q30 - powiązane artykuły