Infiniti Q30 jest ważną częścią planów japońskiego producenta, który wkrótce dopełni mały SUV QX30. Samochody te powstały przy współpracy z Mercedesem i wykorzystują jego rozwiązania techniczne.

Samochody marki Infiniti aktualnie produkowane są w sześciu zakładach. Poza Wielka Brytanią, Japonia, Chinami i USA, są także montowane z komponentów dostarczanych z Japonii w Rosji. Od 2017 roku Infiniti wraz z Mercedesem zamierza rozpocząć produkcję w Brazylii.

W Sunderland dotychczas powstawały tylko różne modele Nissana, a decyzję o rozpoczęciu produkcji podjęto w 2012 roku. Zakład ten słynie z wysokiej jakości, co gwarantuje utrzymanie wysokiego standardu Infiniti. W celu uruchomieniu produkcji nowych modeli zainwestowano w ten zakład 250 mln funtów. Tutaj także powstanie przynajmniej 1000 nowych miejsc pracy. Na powierzchni 25 tys. m2 powstała całkowicie zautomatyzowana linia nadwozia ze 134 robotami. Rozbudowana została także lakiernia i linia montażowa. Proces produkcyjny został tak zaprojektowany, że jest w stanie spełnić wszelkie indywidualne zamówienia każdego klienta.

Zakład Nissana w Sunderland jest obecnie największym przedsiębiorstwem produkującym samochody na terenie Wielkiej Brytanii. W 2014 r. wyprodukowano tutaj 500 237 aut. Aktualnie Nissan produkuje tam takie modele jak: Qashqai, Note, Juke i Lear oraz najnowsze Infiniti  Q30.