Wybierz samochód

Jeep Patriot

Jeep Patriot to średnich rozmiarów SUV produkowany przez amerykańską markę. Zamysł inżynierów był taki, aby pojazd nadawał się zarówno do miasta, w trasy, a także by poradził sobie w terenie. W gamie modelowej uplasował się pomiędzy mniejszym Compass'em a większym Cherokee. Z tym pierwszym, Patriot dzieli płytę podłogową, natomiast stylistycznie bliżej mu do tego drugiego.

Na rynku pojawił się w 2006 roku, a w Rosji występuje pod nazwą Liberty (ze względu na model UAZa o nazwie Patriot). Podstawowa wersja oferowana jest z napędem na przednią oś. Napęd na 4 koła wymagał dopłaty. Wybór silników które mogły się znaleźć pod maską Jeep'a nie był zbyt duży.

Można było się zdecydować na jeden z 2 benzyniaków – słabszy o pojemności 2 litrów i mocy 160 KM, lub większy, 2,4-litrowa jednostka rozwijająca 174 KM. Wśród diesli, dostępny był tylko jeden silnik produkcji Volkswagena – 2-litrowy motor odznaczał się mocą 140 KM.

Przy okazji liftingu w 2011 roku, bardzo nieznacznie zmieniono nadwozie. Jedynie zderzaki otrzymały nowy kształt, a halogeny zostały usytuowane w innym miejscu. Nowości pojawiły się za to wewnątrz auta – dotychczas nudna stylistyka została w dużej mierze unowocześniona. „Amerykańskie rozmiary” sprawiają że każdy pasażer znajdzie odpowiednią ilość miejsca dla siebie. Dodatkowo pod maską pojawił się nowy diesel, który zastąpił poprzedniego, tym razem przejęty od Mercedesa. 2,2-litrowa jednostka rozwija 163 KM. Wśród skrzyń przekładniowych, do wyboru były 5- lub 6-stopniowe skrzynie ręczne, oraz 6-biegowy automat.

Jeep Patriot - generacje

Jeep Patriot - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!