Wybierz samochód

Maserati GranTurismo

Ikona samochodu

Maserati GranTurismo to 2-drzwiowe GT produkowane przez włoską markę motoryzacyjną. Auto pojawiło się na rynku w 2007 roku i miało zastąpić model Coupe.

Stylistyka auta jest bardzo dynamiczna i został zaprojektowana z zachowaniem włoskiego stylu. Za nadwozie odpowiedzialne było biuro projektowe Pininfarina. Jedną z charakterystycznych cech Maserati, obecnych w każdym modelu (także i tu) są 3 niewielkie „skrzela” po obu strona pojazdu na przednim błotniku tuż za kołami. Co ciekawe, wewnątrz auto może pomieścić 4 osoby.

Sportowe Maserati powstało przy współpracy z inną, znaną włoską marką – Ferrari (przynależność do koncernu Fiata). Do napędu tego auta służą wyłącznie benzynowe V8-ki. Najsłabsza jednostka ma 4,2 litra pojemności i rozwija 405 KM. Starcza to na osiągnięcie „setki” w nieco ponad 5 sekund. Odmiana S kryje pod przednią maską 4,7-litrowy silnik generujący 440 KM, jednak przy okazji faceliftingu została zastąpiona modelem GranTurismo Sport o mocy 460 KM.

Jeśli i to jest dla kogoś za mało, Maserati oferuje także wersję MC Stradale. Choć dysponuje on taką samą mocą, to wyposażono go w inne ospojlerowanie, węglowo-ceramiczne hamulce oraz 6-biegową skrzynię zautomatyzowaną MC Shift Race. Moc we wszystkich odmianach jest przekazywana na tylne koła.

Konkurentami Maserati GranTurismo są m.in. Aston Martin V8 Vantage oraz Mercedes-Benz CL.

Maserati GranTurismo - generacje

Maserati GranTurismo - powiązane artykuły