Wybierz samochód

Mercedes Klasa V

Ikona samochodu

Mercedes-Benz klasy V (W447) to osobowy van klasy premium niemieckiego producenta. Auto zadebiutowało w 2014 roku, choć już w latach 90. osobowa wersja modelu Vito była znana pod tą nazwą, jednak niestety nie cieszyła się dobrą trwałością z której słynie Mercedes.

Klasa V została zbudowana na płycie podłogowej Vito II generacji. Stylistyka przyciąga wzrok – auto ma elegancką, a zarazem dynamiczną linię. Z tyłu pojazdu w oczy rzuca się dość duża szyba (osobno otwierana jedynie w opcji), która zajmuje większą część klapy bagażnika. Z przodu z kolei można dostrzec nawiązania do klasy C, a nawet do luksusowej klasy S. Wnętrze zostało urządzone z dbałością o szczegóły oraz z myślą zapewnienia odpowiedniego komfortu dla podróżujących. Miejsca przewidziano dla 6 osób, a każdy z nich ma swój indywidualny fotel, jednak zamiennie auto można wyposażyć także w kanapę w 2. i 3. rzędzie. Wtedy klasa V pomieści do 8 osób.

Do napędu producent przewidział tylko silniki wysokoprężne. Turbodiesel ma pojemność 2,1 litra i może mieć 136, 163 lub 190 KM. Moc jest przekazywana na przednią oś bądź na 4 koła (4Matic) za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub 7-biegowego automatu 7G-Tronic PLUS.

Głównymi rywalami Mercedesa klasy V są m.in. Volkswagen T6, Fiat Scudo oraz Opel Vivaro.

Mercedes Klasa V - generacje

Mercedes Klasa V - powiązane artykuły

Pokaż więcej