Wybierz samochód

Nissan NV400

Nissan NV400 to największy samochód dostawczy dostępny w ofercie Nissana. Auto weszło na rynek w 2011 roku zastępując model Primastar, i podobnie jak poprzednik, NV400 został opracowany przy współpracy Nissana z Renault i Oplem. Jego bliźniaczymi modelami są Master i Movano. Jednak z łatwością można „japońskiego” dostawczaka odróżnić od jego braci – w oczy od razu rzuca się a atrapa chłodnicy, a od innych odróżniają go także reflektory, maska oraz zderzak.

NV400 może występować pod wieloma różnymi postaciami – od osobowej wersji dla 6 lub 9 pasażerów, poprzez klasyczny furgon z pojedynczą lub podwójną kabiną, aż po podwozie do zabudowy. Przy tym dostępne są aż 3 rozstawy osi (4 różne długości), 3 wysokości dachu, a na dodatek, można również dobrać w niektórych wersjach czy moc ma być kierowana na przednie, czy na tylne koła. W tym drugim przypadku, można również zwiększyć dopuszczalną masę całkowitą poprzez domówienie bliźniaczych kół na tylnej osi. A ta, w zależności od konfiguracji wynosi od 2,8 do nawet 4,5 tony. Natomiast pojemność załadunkowa waha się od 8 do nawet 17 m3.

Pod maską, przed faceliftingiem, montowano 2,3-litrowego turbodiesla, który mógł rozwijać 100, 125 lub 150 KM. Wybór skrzyni biegów ograniczał się do 6-biegowej przekładni manualnej oraz automatycznej skrzyni Quickshift o tej samej liczbie przełożeń.

Wcześniej wspomniany lifting został przeprowadzony w 2014 roku. Jednak o ile zmianie nie uległa stylistyka auta, o tyle Nissan wprowadził kilka nowinek technicznych (m.in. system wspomagania ruszania pod górę, czy funkcja Extended Grip współpracująca z systemem ESC, która dba o zachowanie trakcji przy ruszaniu w trudnych warunkach), oraz zmodernizował paletę jednostek napędowych. Podstawowa jednostka zyskała dodatkowe 10 KM, a oprócz tego w ofercie znalazły się 2,3-litrowe jednostki BiTurbo o mocy 135 lub 163 KM.

Rywalami Nissana NV400 są Ford Transit, Volkswagen Crafter oraz Mercedes Sprinter.

Nissan NV400 - generacje

Samochód za 10 tys. zł z silnikiem benzynowym 1.6 - który będzie dobrym wyborem?

Nissan NV400 (2010 - )

Nissan NV400 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!