Wybierz samochód

Nissan Terrano

Nissan Terrano to jeden z pierwszych samochodów sporotow-użytkowych oferowanych przez Nissana. Auto zostało zaprezentowane w 1986 roku (WD21) i było bliźniaczym modelem Pathfindera przeznaczonego na rynek północnoamerykański. Do Europy, Terrano wkroczył dopiero 2 lata po premierze.

Auto występowało w wersji 3- oraz 5-drzwiowej i mimo zaprojektowania popularnych w tamtych czasach wersji odkrytych terenówek, oraz sporym zainteresowaniem, Nissan nie zdecydował się na wprowadzenie tego projektu. Spory prześwit auta nie był na pozór – Nissan Terrano całkiem dobrze radził sobie w lekkim terenie – najczęściej występował w odmianie z napędem na 4 koła, jednak dostępny był także z napędem na tylną oś.

Do napędu służył 2,4-litrowy silnik 4-cylindrowy oraz 3-litrowa V6-ka. Jednostki generowały kolejno 103 i 148 KM. Oprócz tego w Europie dostępny był także 2,7-litrowy turbodiesel generujący 99 KM. Napęd przenoszony był za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 4-stopniowej automatycznej.

Mimo iż w 1993 roku pojawiła się II generacja Nissana Terrano (R50), pierwsza odsłona była sprzedawana jeszcze przez 2 lata, a w Indonezji, aż do 2007 roku. Druga generacja Nissana Terrano powstała aby bardziej zawojować europejski rynek. Model powstał przy współpracy z Fordem ,a jego bliźniaczym modelem był Maverick. Oba pojazdu montowane były w hiszpańskim oddziale Nissana – Nissan Motor Iberica. Druga odsłona Terrano była znana na rodzimym rynku pod nazwą Mistral.

Podobnie jak poprzednik, Terrano II oferowany był w 3- oraz 5-drzwiowym nadwoziu z tą różnicą, że występował w 2 rozstawach osi. Kanciaste, niemalże pudełkowate kształty zostały zaokrąglone, a przetłoczenie biegnące od zderzaków przez dolną część drzwi wzdłuż auta, nadawały Terrano terenowego charakteru. Dzięki wykorzystaniu podwozia poprzednika, Terrano II również dobrze radził sobie w terenie. W 2000 roku przeprowadzono drobny face lifting, który przyniósł nieco odświeżony pas przedni.

Do napędu służył 2,4-litrowy benzyniak o mocy 118 lub 124 KM oraz 2,7-litrowy turbo diesel generujący pierw 100, a od 1996 roku – 125 KM. W 2001 roku, Terrano przejął jednostkę napędową od większego Patrola – 3-litrowy turbodiesel rozwijał 154 KM. W 2007 roku zakończono produkcję Nissana Terrano, a jego następcą został w Europie już w 2001 roku model X-Trail.

Nissan Terrano - generacje

Nissan Terrano - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!