Wybierz samochód

Opel Antara

Opel Antara to największy SUV w ofercie firmy z Rüsselheim. Auto pojawiło się na rynku w 2006 roku jako 5-drzwiowy crossover, choć prototyp Antara GTC występował w 3-drzwiowym nadwoziu. Na różnych rynkach auto jest również znane jako Saturn Vue, Holden Captiva Maxx oraz GMC Terrain.

Auto powstało na płycie podłogowej GM Theta, jako następca średnio znanej terenówki Opla – Frontery. Stylistyka auta była stosunkowo ciekawa, a dynamiczne kształty nadawały mu charakteru. Wnętrze jest dosyć przestronne i przyjmie na swoim pokładzie nawet 7 osób. Wykończenie wnętrza również nas nie zawiedzie, a użyte materiały i ich spasowanie są na solidnym poziomie.

Niestety ze względu na duże zderzaki, mające podkreślić terenowy charakter auta, próg załadunkowy jest dosyć wysoko i utrudnia wygodne korzystanie z bagażnika, którego pojemność, przy złożonych fotelach II i III rzędu wynosi aż 1420 litrów. A wracając do zdolności terenowych auta – nie poradzi sobie w trudnym terenie, ale tam gdzie wymiękają miejskie crossovery, Antara sobie poradzi, mimo iż za napęd na 4 koła trzeba dopłacić; standardowo auto ma napęd na przednią oś.

Z benzyniaków dostępne były 2 jednostki – 4-cylindrowy silnik 2.2 o mocy 150 lub 3,2-litrowa V6-ka generująca 227 KM. Mocniejszy motor współpracował tylko z 5-biegowym automatem. Diesle miały tę samą objętość 2 litrów i rozwijały 127 lub 150 KM. W mocniejszej odmianie klient oprócz 5-biegowej skrzyni manualnej, mógł wybrać przekładnię automatyczną o tej samej liczbie przełożeń.

W 2010 roku przeprowadzono facelifting auta. Antara otrzymała nowy grill, reflektory oraz przeprojektowane wnętrze. Oprócz tego zrezygnowano z widlastej „szóstki”, jedynego benzyniaka wzmocniono do 167 KM, a diesle wymieniono na 2,2-litrowe jednostki CDTI o mocy 163 lub 184 KM. Wtedy też do oferty weszła 6-biegowa skrzynia manualna oraz automat o tej samej liczbie przełożeń.

W 2015 roku Antara została wycofana z rynku.

Opel Antara - generacje

Opel Antara - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!