O tym jak ważne są dobre opony zimowe, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. A jak wyglądają opony zimowe jeśli chodzi o ich popularność? Które cieszą się największym zainteresowaniem? Przedstawiamy najpopularniejsze opony zimowe w rozmiarze 205/55 R16.

Popularne opony zimowe

Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91T

Opona Goodyear ULTRAGRIP 9 jest następcą opony Goodyear UltraGrip 8. Krótsza droga hamowania zagwarantowana jest dzięki kierunkowej rzeźbie bieżnika, większej ilości lameli, a także lepszej mieszance gumy. Liczne rowki umieszczone w bieżniku opony zapewniają doskonałe odprowadzanie wody i błota pośniegowego. Umieszczony wskaźnik zużycia bieżnika – płatek śniegu - pozwoli na oszacowanie zużycia opony. Sprawdź cenę.

Kormoran SnowPro B2 205/55 R16 94H

Kormoran Snowpro B2 to opona zimowa klasy ekonomicznej, stworzona dla aut osobowych, w rozmiarach od 14 do 18 cali. Snowpro B2 jest modelem o nowoczesnej konstrukcji, wyposażonym w V-kształtny bieżnik, dzięki któremu opona lepiej odprowadza wodę i błoto pośniegowe. Masywne bloki bieżnika zapewniają lepsze trzymanie nawet na śliskiej nawierzchni, a gęsta sieć nacięć (tzw. lameli) gwarantuje stabilne prowadzenie na śniegu. Kierowcy docenią też wysoki komfort jazdy i dobrą amortyzację, nawet na drogach gorszych jakościowo. Sprawdź cenę.

Continental WinterContact TS 860 205/55 R16 91H

Continental WinterContact TS860 to opona zimowa klasy premium, następca wielokrotnie nagradzanego w testach ogumienia modelu WinterContact TS850, zaprojektowana do samochodów kompaktowych i klasy średniej. Opona jest oznaczona symbolem 3PMSF ("Three Peak Mountain Snow Flake"), który potwierdza jej właściwości zimowe. Sprawdź cenę.

Barum Polaris 3 205/55 R16 91T

Opona Polaris 3 to nowoczesna opona, doskonale sprawdzająca się w każdych warunkach zimowych. Charakterystyczny bieżnik kierunkowy gwarantuje przyczepność na śniegu i pewne prowadzenie pojazdu, a gęsta sieć lameli o różnej głębokości znacznie wydłuża trwałość opony. Dzięki temu oszczędza się pieniądze. Nowatorska technologia "śnieżnych łapaczy" wpływa na poprawę zachowania opon w czasie ruszania i hamowania, auto nie zakopuje się w śniegu i nie wpada w poślizg. Sprawdź cenę.

Dębica FRIGO HP2 205/55 R16 91H

Opona Frigo HP2 jest to nowa opona zimowa Dębicy przeznaczona do samochodów o wysokich osiągach. Wyposażona w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dębca Frigo HP2 została zaprojektowana z myślą o kierowcach ceniących dynamiczną jazdę. W porównaniu z Frigo HP została zwiększona powierzchnia kontaktu opony z nawierzchnią co dało większą liczbę krawędzi tnących bieżnika. Pozwoliło to skrócić drogę hamowania na drogach pokrytych lodem. Natomiast dzięki zaokrąglonym krawędziom barków bieżnika które skutecznie odprowadzają wodę skróceniu uległa droga hamowania na mokrych nawierzchniach. Sprawdź cenę.

Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H

Bridgestone BLIZZAK LM001 to opona zimowa klasy premium zapewniająca wysokie osiągi oraz bezpieczeństwo w zróżnicowanych warunkach zimowych. Została wyposażona w kierunkowy bieżnik. Cała powierzchnia opony jest pokryta trójwymiarowymi lamelkami, które „wgryzają się” w śnieg i zapewniają przyczepność oraz trakcję na śniegu i lodzie. Oprócz tego ich nowoczesna konstrukcja zapewnia stabilność całej rzeźby bieżnika. Zaokrąglone narożniki bloków bieżnika odpowiadają za odprowadzanie wody i błota pośniegowego. Rowki odpływowe rozszerzają się w kierunku barku opony, dlatego bieżnik szybciej oczyszcza się ze śniegu, błota pośniegowego i wody. To zaś poprawia przyczepność i kontrolę nad pojazdem. Sprawdź cenę.

Dla tych, którzy nie mają felg aluminiowych lub nie zakładają ich na zimę, proponujemy zapoznać się z kołpakami na koła – kołpaki dla każdego.