Wybierz samochód

Suzuki Kizashi

Suzuki Kizashi

Suzuki Kizashi to samochód należący do klasy średniej i jednocześnie flagowy model japońskiej marki. Auto pojawiło się w 2009 roku, choć w Europie dostępna była dopiero rok później. Nazwa modelu oznacza po japońsku „znak” lub „ostrzeżenie”.

4-drzwiowy sedan przyciąga wzrok swoją niebanalną stylistyką. Dominuje muskularna linia z licznymi ostrymi liniami i lekkimi zaokrągleniami. Z tyłu wyróżniają się końcówki wydechu w kształcie trójkąta z wybrzuszonym bokiem.

Wnętrze jest dosyć przestronne, ale o ile zewnętrzny design może zachwycać, o tyle w środku można się nieco rozczarować. Na plus zasługuje jakość materiałów użytych do wykończenia oraz ich spasowanie. Kizashi przewiezie w komfortowych warunkach 4 pasażerów, a i piąta osoba na krótkich trasach nie powinna narzekać na brak miejsca. Bagażnik z kolei oferuje 461 litrów pojemności.

Podstawowe wyposażenie auta jest dosyć bogate, a liście dodatkowych opcji znajdziemy m.in. napęd na 4 koła, który wiąże się z koniecznością zamówienia bezstopniowej przekładni CVT. W podstawie otrzymujemy napęd na przednią oś oraz 6-biegową skrzynię ręczną.

Pod maską znajdziemy tylko jednego benzyniaka. 2,4-litrowa, 4-cylindrowa jednostka generuje 178 KM i tym samym zapewnia 1,5-tonowemu „Japończykowi” bardzo dobre osiągi – 7,8 sekundy w sprincie do „setki” (dla skrzyni CVT – 8,8 s.) oraz prędkość maksymalna rzędu 215 km/h (dla CVT – 205 km/h).

Niestety ze względu na kiepskie wyniki sprzedaży, w 2014 roku podjęto decyzję o zakończeniu produkcji modelu Kizashi.

Suzuki Kizashi - generacje

Suzuki Kizashi - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!