• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Pewna kobieta przechodziła przez parking, gdy usłyszała płacz dziecka dochodzący z zamkniętego pojazdu. Samochód stał na środku placu, z wyłączonym silnikiem, a wewnątrz nie było żadnej dorosłej osoby. Drzwi i szyby były szczelnie zamknięte.

Zdecydowana reakcja, by pomóc niemowlakowi

W tej sytuacji kobieta od razu powiadomiła ochronę galerii, która podjęła próbę odnalezienia rodziców dziecka przez system nagłośnienia. Niestety, wezwania pozostały bez odpowiedzi. Sytuacja stawała się coraz bardziej krytyczna, gdyż temperatura wewnątrz samochodu rosła z każdą minutą.

W obliczu rosnącego zagrożenia jeden z mężczyzn zdecydował się wybić przednią szybę kluczem. Kobieta, która wcześniej wezwała pomoc, wydostała przegrzane dziecko z pojazdu. Świadkowie natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy 112.

Na miejsce przybyli również policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania opiekunów dziecka. Kilkanaście minut przed godziną 13:00 do samochodu podbiegła zdenerwowana 24-letnia kobieta, która okazała się matką dziecka. Tłumaczyła, że poszła tylko na chwilę do sklepu po spodnie.

Matka dziecka usłyszy zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje

Policja apeluje do wszystkich dorosłych, aby nie zostawiali swoich dzieci ani zwierząt w zamkniętych samochodach, szczególnie w czasie upałów. Temperatura wewnątrz pojazdu może szybko osiągnąć niebezpieczny poziom i doprowadzić do tragedii.

Jeśli zauważysz dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie w upalny dzień, natychmiast poinformuj policję. Spróbuj dowiedzieć się, kto jest kierowcą samochodu. W sytuacji bez wyjścia możesz wybić szybę w samochodzie – zawsze od przeciwnej strony niż uwięzione dziecko. Szybka reakcja może uratować życie.

Ładowanie formularza...