Po ponad miesiącu podwyżek odwrócił się trend w cenach paliw. Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie, o dziwo, nie uderzyła w polski rynek paliwowy. Jak podali w środę analitycy serwisu e-petrol.pl, ceny benzyny Pb95 są obecnie średnio o 2 gr niższe niż tydzień temu. Ich zdaniem obniżka może być związana z ostatnimi spadkami cen benzyny na rynku hurtowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Ceny paliw w Polsce. Obniżka nie dotyczy diesla

Obecnie za litr benzyny płacimy średnio 6,62 zł. Taka sama, czyli dwugroszowa obniżka dotyczy autogazu, który jest oferowany na stacjach po 2,85 zł za litr. Niestety, nie wszyscy kierowcy mają powody do radości. Od miesiąca nie zmieniła się bowiem cena za litr oleju napędowego. Użytkownicy pojazdów z silnikiem diesla nadal płacą przeciętnie 6,69 zł za litr – informują analitycy.

Masz diesla? No to płacisz! Foto: Auto Świat
Masz diesla? No to płacisz!

Ceny paliw w Polsce. Tu jest najtaniej, a tu najdrożej

Gdzie jest najtaniej? W zestawieniu e-petrol.pl pozytywnie wyróżnia się Górny Śląsk, gdzie najmniej kosztuje nie tylko litr Pb95 (średnio 6,53 zł), ale też ON (6,59 zł). Równie mało za tankowanie diesla zapłacą kierowcy na Warmii i Mazurach. Natomiast litr LPG jest najtańszy w woj. łódzkim (2,73 zł).

W ostatnim tygodniu na uzupełnienie zbiornika benzyną Pb95 najwięcej musieli wydać mieszkańcy Mazowsza i Podlasia – tutaj średnia cena za litr dochodzi do 6,75 zł. Z kolei diesel jest najdroższy na stacjach na Lubelszczyźnie (6,79 zł za litr). Według analityków autogaz kosztuje teraz najwięcej w woj. zachodniopomorskim (2,95 zł za litr).

LPG zatankujesz najtaniej w woj. łódzkim Foto: Auto Świat
LPG zatankujesz najtaniej w woj. łódzkim

Te zmiany to "wypadek przy pracy", czy może jednak początek długotrwałego trendu? W obliczu tak napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie analitycy e-petrol.pl nie pokusili się w komentarzu o prognozę. Dowiemy się tego sami, obserwując w najbliższych tygodniach pylony stacji paliw.