Do nietypowej interwencji doszło 12 listopada na drodze ekspresowej S7. Przemysław Olszak, instruktor nauki jazdy z Elbląga, podczas jazdy szkoleniowej z kursantką dostrzegł kierowcę próbującego wjechać pod prąd jednym ze zjazdów z trasy. Kierującego srebrnym Seatem Cordoba na szczęście udało się powstrzymać. Nie było jednak tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

Choć kursantka zajechała mu drogę, to jednak nie wystarczyło, by zniechęcić kierowcę do jazdy pod prąd. Na filmie, zarejestrowanym przez kamerę samochodu do nauki jazdy, widać, że nie obeszło się bez wyjścia z samochodu i aż dwóch interwencji. Kierujący Seatem, mimo poleceń do zmiany kierunku jazdy, próbował jeszcze ominąć blokujące auto i wjechać na drogę ekspresową. Ostatecznie instruktorowi udało się zmusić zagubionego kierowcę do zawrócenia z obranej trasy.

Sprawą wykroczenia zajęła się lokalna policja. Nie obyło się też bez oficjalnych podziękowań dla instruktora. Gratulacje osobiście złożył Komendant Miejski Policji w Elblągu.