Światowy lider w dziedzinie nowych pojazdów elektrycznych i prekursor w rozwoju techniki akumulatorów – chiński BYD rozpocznie sprzedaż w Europie nowego kompaktowego SUV-a z napędem elektrycznym. Model BYD Tang drugiej generacji w pierwszej kolejności trafi na rynek norweski.

W tegorocznych planach jest także wprowadzenie do oferty w Europie elektrycznych pojazdów użytkowych. Mają to być m.in. 7,5- oraz 19-tonowy samochody dostawcze oraz ciągnik.

BYD Tang EV600 to w pełni elektryczny pojazd, który według cyklu NEDC ma zasięg 520 km. Pojazd ma być czołowym modelem, gdy marka będzie rozszerzać portfolio pojazdów elektrycznych w Europie. Pozycja firmy jest już ugruntowana po sukcesie w sektorze transportu publicznego, w którym gama elektrycznych autobusów stała się liderem rynku w Europie.

Zbliżająca się norweska próba modelu BYD Tang podkreśla zaangażowanie marki w dostarczanie europejskim klientom w 100 proc. bezemisyjnych pojazdów. Plany dotyczą samochodów osobowych, jak i lekkich pojazdów dostawczych oraz aut ciężarowych i autobusów. W celu uzupełnienia gamy w całej Europie już w listopadzie 2019 r. BYD ogłosił zamiar sprowadzenia elektrycznych modeli na Stary Kontynent.

Isbrand Ho – dyrektor zarządzający BYD Europe powiedział: "norweski rynek jest naturalnym wyborem dla BYD, jeżeli chcemy rozszerzyć naszą obecność pojazdów elektrycznych w Europie. Norwegia jest najbardziej zaawansowanym rynkiem w Europie, jeśli chodzi o powszechne przyjęcie i stosowanie pojazdów elektrycznych, a także posiada kompleksową sieć ładowania. Dokładnie ocenimy wyniki rynku, ale w dłuższej perspektywie naszym celem jest rozszerzenie sprzedaży samochodów osobowych poza Norwegię".