Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał ciężarówkę na autostradzie A3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Pojazd przewoził blachę z Częstochowy do Goleniowa.

Podczas kontroli stanu technicznego inspektorzy stwierdzili niesprawny układ hamulcowy w ciągniku siodłowym. Dodatkowo tarcza hamulcowa przy lewym, przednim kole była popękana. Ponadto na wyświetlaczu deski rozdzielczej widoczny był komunikat o nadmiernym zużyciu klocków hamulcowych.

Zobacz też: Tysiące jabłek rozsypanych na drodze. W ciężarówce pijany kierowca

Kierowca ciężarówki ukarany mandatem

Nieprawidłowy stan techniczny samochodu ciężarowego nie był jednak jedynym naruszeniem. Kierowca nie okazał do kontroli wymaganego wypisu z licencji. Poza tym z zapisów tachografu wynikało, że przedsiębiorca nie pobierał w wymaganym terminie danych z urządzenia rejestrującego aktywności oraz z karty kierowcy.

Zobacz też: Jechał prawie 270 km/h motocyklem, potem najechał na tył dostawczaka

Skutkiem kontroli Inspekcji Transportu Drogowego było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego oraz wydanie zakazu jego dalszej jazdy do czasu naprawy usterek. Kierowca został ukarany mandatem. Znacznie poważniejsze konsekwencje finansowe z powodu naruszeń grożą przewoźnikowi, wobec którego wszczęte będzie postępowanie administracyjne.