Autostrady mają być bezpieczne i gdyby nie lekkomyślne i, co tu dużo mówić, głupie zachowanie niektórych ludzi takie by były. Sytuacja z Hiszpanii pokazuje, że nigdy nie wiadomo, na co możemy trafić, kiedy tak po prostu jedziemy po drodze.

9 kwietnia na autostradzie A-62 w okolicach Cubillas de Santa Marta w Hiszpanii doszło do niecodziennego i bardzo groźnego wypadku. Kierowca nie mógł w zasadzie nic zrobić. Niebezpieczny "pocisk" został zrzucony z wiaduktu, pod którym akurat przejeżdżała ciężarówka. Duży kamień spadł z góry i trafił w szybę. Jego spora masa w połączeniu z prędkością ciężarówki spowodowała, że, wpadł do środka, wprost na drugiego kierowcę, którego mocno poranił.

Obrażenia były na tyle poważne, że zmiennik kierowcy musiał zostać przewieziony do szpitala. Szczęście w nieszczęściu, że kamień nie trafił w prowadzącego zestaw kierowcę. Gdyby tak się stało, sytuacja mogłaby skończyć się nawet poważnym wypadkiem. Kierującemu ciężarówką, udało się jednak bezpiecznie zatrzymać zestaw i wezwać pomoc dla rannego kolegi.