Chodzi o ok. 4-kilometrowy odcinek drugiej jezdni obwodnicy Kępna, jadąc od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. Inwestycja obejmuje również wykonanie obiektów pod drugą jezdnię. Warte przeszło 69 mln zł przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z Krajowego Funduszu Drogowego. To część Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Drugą jezdnię obwodnicy Kępna wykona konsorcjum Mirbud (jako lider) i Kobylarnia. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 33 miesiące od podpisania umowy z wyłączeniem przerw zimowych (od 16 grudnia do 15 marca). Oznacza to, że prace nad nowym odcinkiem mają się zakończyć w drugiej połowie 2027 r.

To jeszcze nie koniec rozbudowy drogi ekspresowej S11, ponieważ trwają prace nad odcinkiem o długości aż ok. 260 km.

Rozbudowa drogi S11 w województwie wielkopolskim

Mowa o trasie S11 od granicy z województwem zachodniopomorskim do granicy z województwem opolskim. Projektowana S11 w województwie wielkopolskim ma ok. 260 km i podzieloną ją na sześć odcinków:

  1. Szczecinek-Piła: długość ok. 59 km; trwają prace projektowe, a Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpatruje odwołania od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU);
  2. Piła-Ujście: długość ok. 20 km; trwają prace projektowe i toczy postępowanie o wydanie DŚU;
  3. Ujście-Oborniki: długość ok. 43 km; trwają prace projektowe i toczy postępowanie o wydanie DŚU;
  4. Kórnik-Jarocin: długość ok. 43 km; trwają prace projektowe i toczy postępowanie o wydanie DŚU;
  5. Jarocin-Ostrów Wielkopolski: długość ok. 57 km; trwają prace projektowe i toczy postępowanie o wydanie DŚU;
  6. Ostrów Wielkopolski-Kępno: długość ok. 30 km; trwają prace projektowe, uzyskano DŚU

Jednocześnie trwa postępowanie przetargowe dla 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki-Poznań (wraz z obwodnicą Obornik). Od wyboru najkorzystniejszej oferty wpłynęło odwołanie i obecnie trwa procedura odwoławcza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje podpisanie umowy z wykonawcą w pierwszej połowie 2024 r.