Policjanci z czeskiej drogówki zajmowali się nietypowym wykroczeniem w ruchu drogowym. W czwartek 26 stycznia o godzinie 20.45 otrzymali zgłoszenie o Skodzie Fabii, która utknęła na torach tramwajowych w okolicach przystanku Dolní Vítkovice.

Na miejscu usłyszeli niecodzienne tłumaczenie. 21-latka, która prowadziła samochód, podążała za wskazaniami nawigacji. Kiedy ta "kazała" jej skręcić — skręciła. W efekcie wjechała na przystanek. Po torach przejechała jeszcze ok. 30 m, do momentu aż auto utknęło.

Szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało. Wezwani na miejsce strażacy usunęli auto z torowiska — podczas prac konieczne było wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicy miejsca zdarzenia.

Czescy policjanci sprawdzili kierującą pod kątem obecności alkoholu, jak i środków odurzających w organizmie. Testy dały wynik negatywny. 21-latka otrzymała mandat karny. Policjanci doradzili jej również, aby następnym razem nie ufała ślepo nawigacji i upewniła się, że jedzie po drodze, a nie po torach.

Ładowanie formularza...