Policjanci zauważyli pojazd marki audi na ulicy Korczaka w Jeleniej Górze. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, gdyż mieli podejrzenie, że osoby poruszające się tym autem mogą odpowiadać za kradzieże na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania, ale ten zlekceważył go. Przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jechał z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla innych na drodze. Na ulicy Wolności w Jeleniej Górze policjanci postanowili uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, blokując drogę radiowozem. Ucieczka ta zakończyła się kolizją z pojazdem służbowym policjantów i zatrzymaniem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który podróżował z dwójką pasażerów 27-letnią kobietą i 36-letnim mężczyzną. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a jego zachowanie mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Po pościgu zakończonym kolizją, policjanci drogówki w Jeleniej Górze zatrzymali dwójkę mieszkańców powiatu zgorzeleckiego i jeleniogórzanina. Są oni podejrzewani o kradzieże, których dopuścili się na terenie powiatu kamiennogórskiego. Ponadto 32-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień, spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem środków odurzających.

Obecnie cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie do dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie formularza...