Policja informuje, że utrudnienia na drogach prowadzących na i ze śląskiego lotnisko mogą wystąpić w najbliższy piątek 23 lutego w godz. 10.00 - 15.00. Przejazdy rolników są przewidywane na odcinku od ronda na drodze krajowej nr 78 oraz trasą ekspresową S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego w Pyrzowicach niedaleko portu lotniczego.

Osoby podróżujące w tym terminie powinni zapoznać się z wytyczonymi objazdami i odpowiednio zaplanować trasę, wyruszyć w drogę ze zdecydowanie większym zapasem czasowym. Służby uczulają na zwracanie uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do poleceń policjantów drogówki, którzy będą obecni na miejscu.

Policja wskazuje objazdy

Protesty rolników pod lotniskiem Katowice-Pyrzowice Foto: Śląska Policja
Protesty rolników pod lotniskiem Katowice-Pyrzowice

Dojazd do lotniska od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie.

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie jechać Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu.

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.

Protesty rolników nie ustępują

Ogólnopolski strajk rolników trwa od piątku 9 lutego. Przyjazd protestujących do Warszawy został przełożony z 20 lutego na wtorek 27 lutego, jednak utrudnienia można spotkać w całym kraju. Punkty, w których odbędą się blokady dróg, najlepiej sprawdzać na mapie przygotowanej przez Instytut Gospodarki Rolnej.