Dzisiaj, czyli w środę 19 czerwca 2024 r., policjanci z powiatów piaseczyńskiego, mińskiego, otwockiego oraz wołomińskiego prowadzą akcję, która ma na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze reagują nie tylko na wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości, ale też wszystkie inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Najwięcej działań prowadzonych jest na jednej z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce, czyli DK 50.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Kaskadowy pomiar prędkości na DK 50 to będzie pogrom

Przebiegająca przez cztery powiaty DK 50 jest uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych w garnizonie stołecznym. Poprzez dzisiejsze działania policja ma zamiar przypomnieć kierowcom, że nadmierna prędkość jest nadal jednym z głównych czynników powodujących niebezpieczne zdarzenia drogowe, w tym te o tragicznym skutku.

W ramach operacji "Kaskadowy pomiar prędkości" mundurowi przeprowadzają pomiary prędkości na całej długości drogi krajowej nr 50 – zarówno statyczne, jak i dynamiczne, czyli przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem. Co więcej, nieodpowiednie zachowanie na drodze i naruszenia są rejestrowane także przy użyciu dronów. To zasadzka, w którą bez wątpienia wpadną piraci drogowi.

Policyjny dron widzi wszystko Foto: KPP Lipno
Policyjny dron widzi wszystko

Surowe kary dla piratów drogowych na DK 50

Policja przypomina, że jest jeden bardzo prosty sposób na uniknięcie kary. Jaki? Przepisowa jazda! Wystarczy stosować się do ograniczeń prędkości, by odgonić widmo dużego mandatu. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami: mandatami, punktami karnymi, a nawet utratą prawa jazdy.

Pomiar prędkości to nie wszystko. Policja sprawdza też inne rzeczy Foto: Policja
Pomiar prędkości to nie wszystko. Policja sprawdza też inne rzeczy

Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.