Taka niecodzienna sytuacja miała miejsce przy skrzyżowaniu ulic Solskiego i Zelwerowicza w Łodzi. Drogowcy dokonywali tam malowania pasów po niedawnym remoncie pierwszej z tych dróg. Na niej przejście wygląda normalnie, jednak na poprzecznej ulicy widok jest bardzo niecodzienny. Połowa pasów jest poprawna, a druga już nie do końca.

Trzy pasy zostały niedomalowane z powodu nieprawidłowo zaparkowanego tam. Drogowcy najwyraźniej uznali, że i tak wiadomo, o co chodzi, więc pasów nie dokończą.

Oczywiście sytuacje ze źle zaparkowanymi autami przydarzają się codziennie w całej Polsce. Straż miejska zajmuje się takimi przypadkami i odholowuje nieprawidłowo postawiony pojazd na koszt właściciela. Cóż, tu powodem do odholowania było nie tylko parkowanie zbyt blisko skrzyżowania, ale również właśnie potrzeba namalowania pasów.

Jak przekazała TVN24, Zarząd Dróg i Transportu W Łodzi odniósł się do sprawy. Poinformowano, że wykonawca prac już wcześniej podejmował próby pomalowania pasów, jednak zawsze przeszkodę stanowiły źle zaparkowane auta. Pasy mają zostać domalowane jak najszybciej. Być może dzięki temu, że sprawa zyskała rozgłos, uda to się w końcu zrobić.