Segment samochodów typu SUV (zwłaszcza tych małych i średniej wielkości) nadal szybko się rozwija. Najlepszym tego przykładem jest rosnąca sprzedaż nowego Mercedesa GLC. W związku z tym niemiecki producent zamierza rozszerzać ofertę swojego kompaktowego SUV-a. Po raz pierwszy w gamie pojawi się odmiana od AMG. Poprzednik, czyli GLK, się tego nie doczekał. Auto wypełni lukę pomiędzy sportowymi wariantami modeli GLA i GLE.

Pod maskę Mercedesa-AMG GLC 43 4MATIC trafił trzylitrowy silnik V6 biturbo, znany z innych samochodów z Affalterbach. To jedyny sześciocylindrowy wariant w ofercie GLC. Silnik generuje 367 KM mocy i 520 Nm momentu obrotowego. Napęd na cztery koła przenoszony jest poprzez automatyczną skrzynię biegów 9G-TRONIC, przy czym więcej momentu trafia na tylne koła (stosunek 31:69). Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s i może się rozpędzić do 250 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

Mercedes-AMG GLC 43 4MATIC zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 marca podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Debiut rynkowy modelu nastąpi w czerwcu, zamówienia będzie można składać od kwietnia.