We wtorek 31 stycznia po południu na grupie na Facebooku poświęconej mieszkańcom Izabelina zaczęły się pojawiać posty z nagraniami, na których widać było łosie. Widok był o tyle zaskakujący, że stały one na środku ronda i jadły rosnącą tam zieleninę.

Sam fakt, że zwierzęta stanęły na obiad w tak nietypowym miejscu jest wart odnotowania, jednak robi się jeszcze bardziej zabawnie, gdy dowiadujemy się, że łosie stały na rondzie Łosia. W związku z tym można powiedzieć, że były u siebie.

Łosie w Izabelinie nie są niczym nadzwyczajnym

Dzikie zwierzaki nie za bardzo przejmowały się przejeżdżającymi samochodami. Nikt nie próbował ich płoszyć, a policja pilnowała, by nikt nie zakłócał ich spokoju.

Jak powiedział świadek dla TVN Warszawa, widok łosi w tych okolicach nie jest niczym wyjątkowym, szczególnie że podwarszawski Izabelin leży w otulinie Puszczy Kampinoskiej.

Widzisz łosia? Zachowaj ostrożność!

Choć widok jest zabawny, to w towarzystwie łosi trzeba zachować wysoką ostrożność. Są to zwierzęta, które nie boją się człowieka, a na dodatek są ciekawskie. Zderzenie samochodu z ważącym kilkaset kilogramów łosiem może skończyć się tragicznie nie tylko dla łosia, ale również dla pasażerów samochodu.

Szczególnie w okresie zimowym zachowanie szczególnej ostrożności jest wskazane, bo łosie pojawiają się na drogach, by zlizywać wysypaną sól drogową.