W poniedziałek 22 kwietnia, w godzinach szczytu, na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia doszło do zdarzenia drogowego, które mogło mieć tragiczne konsekwencje. Niezachowanie bezpiecznej odległości przez kierowcę ciężarówki spowodowało kolizję, która na kilka godzin sparaliżowała ruch na jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Wrocławia.

Przeczytaj również: Kierowca Forda szukał czegoś na chodniku. Policjanci zdębieli. Absurdalne tłumaczenie

Niebezpieczny wypadek z udziałem ciężarówki

Po godzinie 14:00 na 8 km Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na jezdni w kierunku Kudowy Zdrój, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierowca ciężarowej Scanii, jadąc w kierunku autostrady A4, nie zachował odpowiedniej ostrożności, widząc powiększający się przed nim zator drogowy. W wyniku tego zaniedbania, Scania uderzyła w poprzedzający ją pojazd ciężarowy, który następnie najechał na tył osobowego seata.

samochód wepchnięty pod tira
samochód wepchnięty pod tira

Osobówka została przemieszczona siłą uderzenia i uderzyła w kolejny pojazd ciężarowy. Mimo groźnego wyglądu zdarzenia, wszyscy uczestnicy przeżyli. Trzy osoby zostały jednak przetransportowane do szpitali, a na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przeczytaj również: Policjanci zatrzymali dwie holujące się lawety. Takiej "naprawy" od ręki się nie spodziewali

Wielogodzinne utrudnienia na obwodnicy

Zdarzenie, które miało miejsce w godzinach największego natężenia ruchu drogowego, spowodowało wielogodzinne utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Policjanci z wrocławskiej drogówki, którzy obsługują codziennie różnego rodzaju zdarzenia drogowe, przypominają o konieczności zachowania odpowiednich odstępów między pojazdami.

Pamiętaj o zasadzie "pół licznika"

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować odpowiedni odstęp między pojazdem, którym kieruje, a tym jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy, niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w km/h. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.