Honda wprowadza na rynek nowego Civica tylko w wersji hybrydowej. Jednak o cenie zarówno Civica, jak i innych, nie tylko hybrydowych nowości lepiej nie mówić. Zarówno ID.Aero, jak i Civica prezentujemy w dzisiejszym wydaniu „Auto Świata”. W nieco innym świecie odnajdujemy BMW M3 Turing. To mocne kombi dostarcza wielu emocji. Podobnie, jak McLaren 765 LT Spider. O tych autach również piszemy na naszych łamach.

Mamy też pierwszy test Mercedesa EQB, SUV-a na prąd, który cieszy się dużym zainteresowaniem na naszym rynku. Testujemy najwyższą, komfortową wersję wyposażeniową. Powodzeniem cieszy się także Hyundai

AS 26 2022 Foto: Auto Świat
AS 26 2022

Tucson. Tym razem przetestowaliśmy model z napędem plug-in. Wybierającym się na wakacje polecamy test VW Multivana T7. To odmieniona nowość dla ceniących wygodę. Natomiast w naszym porównaniu tym razem w szranki stają 400-konne audi RS Q3 i 390-konna Cupra Formentor VZ5. Wynik tego pojedynku nie jest oczywisty.

Oferta aut elektrycznych jest naprawdę imponująca, ale od ręki można kupić tylko nieliczne modele. Na większość trzeba czekać przynajmniej kilka miesięcy. Niektórzy importerzy muszą przesuwać terminy lub odwoływać wcześniej złożone zamówienia. O sytuacji na rynku aut elektrycznych również przeczytacie w dzisiejszym wydaniu. Problem dotyczy nie tylko Polski. Producenci nadal borykają się z dostępnością wielu podzespołów, są one coraz droższe, zatem na horyzoncie coraz wyższe ceny w salonach.

Podróżującym po Polsce niewątpliwie przydatne będą porady o tym, w jaki sposób można dokonać opłat za przejazdy płatnymi odcinkami dróg. Jest ich w Polsce trochę i nie zawsze opłat dokonuje się na bramkach, chociaż są to płatne drogi, a przejazd bez opłaty grozi karą nawet 500 zł. Warto zatem wiedzieć, jak można dokonać opłaty za przejazd, by tej nieuchronnej kary uniknąć. Warto również skorzystać ze zniżek na stacjach benzynowych, bo ceny paliw sięgają 8 zł za litr. Piszemy o tym, jak taniej zatankować na stacjach BP i Orlenu.

Na rynku samochodowym sytuacja nadal jest trudna. Brakuje samochodów, są one coraz droższe i nikt nie wie, jak długo to potrwa i jak bardzo zdrożeją jeszcze samochody, nie tylko zresztą elektryczne i nie tylko nowe w salonach, lecz także używane. W dzisiejszym wydaniu, w dziale o autach używanych prezentujemy trzy generacje Skody Octavii. To model bardzo popularny w Polsce, nie jest tak kosztowny w serwisie i ma wiele innych zalet. Warto tylko trafić na dobrą wersję, o czym właśnie piszemy w tej prezentacji.

Piszemy także o silnikach Diesla, które zaliczyły wpadki i mogą sprawić wiele problemów. Wybraliśmy 10 takich silników, które raczej należy odrzucić przy wyborze auta używanego. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze testy, porady i nformacje będą Wam przydatne.

Mamy już wakacje w pełni, zatem wszystkim naszym Czytelnikom życzymy dobrej pogody i bezpiecznych podróży! No i jak najtańszego tankowania.