Informację o śmierci szefa studia projektowego przekazano na oficjalnych mediach społecznościowych Pininfariny. Paolo Pininfarina zmarł 9 kwietnia w Turynie w wieku 65 lat. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, do końca przy Paolo była jego żona Ilaria, piątka dzieci oraz matka Giorgia Gianolio.

Paolo Pininfarina urodził się także w Turynie w 1958 r. i na tamtejszej politechnice skończył studia z inżynierii mechanicznej. Był wnukiem Battisty Fariny, czyli założyciela studia projektowego Carrozzeria Pinin Farina, powstałego w 1930 r. W rodzinnej firmie pracował od 1982 r., a od 2006 r. był wiceprezesem Pininfariny. Prezesem został w 2008 r., kiedy przejął stery po swoim bracie, który zginął w wypadku.

Paolo Pininfarina wyciągnął firmę na prostą

Musiał zmierzyć się z kryzysem w rodzinnej firmie, która była na skraju bankructwa. To on odpowiada za zamknięcie działu produkującego auta. Także za jego czasów Pininfarina wyszła na prostą, dzięki zakupowi przez indyjską firmę Mahindra&Mahindra za 167 mln euro. Dziś firma prosperuje dobrze i notuje wzrosty przychodów.

To właśnie ta firma ma zaprojektować karoserię polskiego elektrycznego samochodu Izera.