Policjanci otrzymali zgłoszenie o strzelaninie, a kule miały być wycelowane w samochód marki BMW. Z informacji, jakie przekazano funkcjonariuszom, wynikało, że w okolicach Płońska doszło do pościgu, w którym Audi z dużą prędkością podążało za BMW.

Policjantom udało się zatrzymać do kontroli Audi. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedziała 25-letnia kobieta, mieszkanka gminy Naruszewo, wraz z nią podróżowali jej mąż oraz dwie inne osoby. Z kolei za kierownicą BMW siedział 28-latek, a jechała z nim obecna partnerka. Podczas kontroli pod fotelem Audi policjanci znaleźli trzy sztuki broni pneumatycznej.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Chcieli ich zatrzymać i "wyjaśnić sprawy"

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia wyszło na jaw, że kierowca BMW to były partner kierującej Audi i razem ze swoimi bliskimi są ze sobą skłóceni. Do całej sytuacji doszło, ponieważ osoby podróżujące Audi chciały wyjaśnić sprawy prywatne z kierowcą BMW, jednak ten, zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać. W celu zmuszenia do zatrzymania kierowcy bawarskiego samochodu 22-letni pasażer Audi postanowił... ostrzelać drugi samochód z broni pneumatycznej. Udało mu się trafić i wybić tylną szybę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wszystkie osoby z Audi zostały zatrzymane w policyjnym areszcie, a strony konfliktu zostały pouczone o dalszym toku postępowania i przysługujących im prawach. 22-latek, który strzelał, usłyszał natomiast zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Strach pomyśleć jak wyglądałoby "wyjaśnianie spraw", gdyby kierowca BMW jednak zdecydował się zatrzymać.

BMW ostrzelane przez pasażerów Audi podczas pościgu Foto: Policja
BMW ostrzelane przez pasażerów Audi podczas pościgu