We wtorek 23 kwietnia w godzinach przedpołudniowych włodawscy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Hyundai. Pojazdem kierowała 58-letnia kobieta, od której funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol, kiedy tylko zaczęła z nimi rozmawiać. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jechała pod wpływem alkoholu. Później znieważyła policjantów

Po chwili ich przypuszczenia potwierdziły się. Kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wówczas funkcjonariusze udali się do kierującej, by zabrać jej kluczyki do auta. Zachowanie policjantów nie spodobało się mężowi kobiety, który był z nią w samochodzie. 62-latek zaczął się awanturować i wyrwał kluczyki ze stacyjki. To jednak nie koniec. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, a dodatkowo obrażał i popychał policjantów. W pewnym momencie jednego z nich chciał uderzyć, ale został obezwładniony.

Jechała pod wpływem alkoholu. Później znieważyła policjantów Foto: wlodawa.policja.gov.pl
Jechała pod wpływem alkoholu. Później znieważyła policjantów

W ślad za nim poszła kierująca pojazdem. 58-latka również znieważyła interweniujących policjantów. Obydwoje trafili do aresztu, gdzie czekają na postawienie im zarzutów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy parze grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo zatrzymanej kobiecie zabrano uprawnienia do kierowania, a pojazd trafił na policyjny parking.