"Policyjny akrobata na motocyklu. Nic takiego? A kto spróbuje tak pojechać przed radiowozem" brzmi opis pod filmikiem.

Na opublikowanym nagraniu widać, jak przed autorem nagrania jedzie policjant na motocyklu. Nagrywający porusza się przy prawej krawędzi jezdni, a przy jej środku czeka z włączonym lewym kierunkowskazem inny samochód. Nagle kierującemu tuż przed maską, powodując zagrożenie, przejeżdża drugi policjant na motocyklu. Na nagraniu nie widać, aby emitował sygnały dźwiękowe i świetlne sugerujące, że jest uprzywilejowany. W kolejnym kadrze widać, jak ten sam funkcjonariusz celowo jedzie wężykiem.

Zerknij: Biuro z widokiem na cały świat — rozmawiałem z kapitanem Boeinga 787 Dreamliner. Jak wygląda jego praca?

"Dobrze, że kumpel był z przodu, bo musiałby mu mandat wlepić"

Opublikowane w sieci nagranie podzieliło internautów. "Bardzo dobrze, że czuje ten sprzęt. Będzie go używał w różnych nagłych sytuacjach", "dobrze, że kumpel był z przodu, bo musiałby mu mandat wlepić", czy też "średniobezpieczne, ale powinni potrafić umieć i tak jechać" to tylko kilka z wielu komentarzy umieszczonych pod nagraniem.

O komentarz do sprawy nasza redakcja poprosiła Komendę Powiatową Policji w Nysie. Gdy tylko uzyskamy odpowiedzi na przedstawione przez nas pytania, wrócimy do sprawy.

Sprawdź: Rozpędzone auto prawie wjechało w ludzi na autostradzie [WIDEO]

Wypadki spowodowane przez motocyklistów — statystyka

W 2021 r. w Polsce zarejestrowanych było prawie 1,8 mln motocykli różnego typu i pojemności. Jak wynika z policyjnych statystyk, w ubiegłym roku motocykliści byli sprawcami prawie 900 wypadków drogowych. W efekcie tego typu zdarzeń zginęło 115 osób, a 658 zostało rannych. Najczęściej ofiarami wypadków drogowych są niestety piesi, jednak w przypadku motocyklistów w wyniku najechania na pieszego, ucierpiało 30 osób, z czego 4 to ofiary śmiertelne.

Czytaj: Szkoła, do której nikogo nie trzeba zachęcać. Byłem na szkoleniu motocyklowym z Suzuki