Takie sytuacje jak ta, która miała miejsce w stanie Michigan w USA, mogą wydawać się zabawne, ale w rzeczywistości niosą ze sobą realne zagrożenie. Policja Stanowa Michigan (MSP) 22 maja opublikowała na Twitterze nagranie z pościgu za krową, która próbowała ratować się ucieczką, ostatecznie wbiegając na autostradę I-75.

Okazuje się, że krowa, z którą musieli poradzić sobie policjanci, i oczywiście kowboj, jest zaprawioną w bojach uciekinierką. Serwis Carscoops informuje, że w momencie nagrywania pościgu zwierzę było w trakcie trwającej około sześciu tygodni ucieczki z jednego z rancz, na które trafiło z innego ośrodka ratowania zwierząt. Policjanci z MSP doprecyzowali, że krowa utknęła w żwirowni i grupa kowbojów próbowała schwytać zwierzę.

Cały czas w gotowości pozostawali funkcjonariusze policji stanowej, aby w razie potrzeby zatrzymać ruch na autostradzie I-75. W próbie schwytania krowy uczestniczyli kowboje na koniach, którzy usiłowali złapać zwierzę na lasso, a także osoby przemieszczające się na quadach. Mimo tak szeroko zakrojonych działań uciekinierka zdołała przedrzeć się przez kordon służb i wbiegła na drogę, po której wbrew zapewnieniom policji wciąż poruszały się samochody.

Jak widać na nagraniu, krowa była bardzo zdesperowana, bo nie widząc szansy na ucieczkę na wprost, zdecydowała się na sforsowanie barier rozdzielających jezdnie. Co prawda tego momentu już nie widać na filmie, ale amerykańska policja potwierdziła, że zwierzę zostało schwytane całe i zdrowe, a następnie usunięte z autostrady.