We wtorek 7 września rozpoczął się zapowiadany remont nawierzchni autostrady A2, która służy kierowcom od 2006 r. Remont zaplanowany jest na cztery etapy -na początek na utrudnienia należy przygotować się pomiędzy węzłami Zgierz i Emilia.

Ruch odbywa się tam w układzie "1+1", co oznacza, że samochody jadą po jednej jezdni – jeden pas ruchu w kierunku Warszawy, a drugi w kierunku Poznania. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Po wyremontowaniu jednej jezdni cały ruch zostanie przeniesiony na odnowioną część, a prace rozpoczną się na drugiej nitce. Wymiana nawierzchni pomiędzy węzłami Emilia i Zgierz ma zakończyć się 30 listopada.

Koniec za rok

Wykonawca ma ma 12 miesięcy na zakończenie prac na całym 20-kilometrowym odcinku. Roboty na odcinku Zgierz-Stryków będą kontynuowane od 1 marca 2022 r. Koszt całego remontu wynosi blisko 50,7 mln złotych. Wykonawca udziela 8-letniej gwarancji na wykonaną pracę.

Aby uniknąć stania w korkach, GDDKiA zaplanowała objazdy. Kierowcy chcący ominąć remont od strony Warszawy powinni pojechać drogą 702 na Ozorków, a później trasą 469 w kierunku Starego Gostkowa, a następnie na węzeł w Wartkowicach.