W dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL zorganizowała akcję „Road Safety Days”. Oznacza to wzmożone kontrole i kaskadowe pomiary prędkości na drogach calej Europy. Akcja odbędzie się w najbliższy piątek 18 września.

Oznacza, to że na jednym odcinku drogi ustawionych będzie kilka patroli drogowych pod rząd. Jak zwykle może to oznaczać tylko jedno - więcej mandatów i odebranych praw jazdy. Niestety, statystyki policyjne pokazują, że w tej kwestii nie jest najlepiej. W tym roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym straciło już 46 567 kierowców. To wzrost o ponad 35 proc. w stosunku do roku poprzedniego!

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego to nie tylko kontrole, ale także akcje edukujące kierowców oraz kampania informacyjna. W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym po raz kolejny włączyła się także firma Screen Network S.A. poprzez emisję spotu na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu. Jego hasło przewodnie to: „Żyj i pozwól żyć innym”.