Na SEMA 2019 amerykańska firma Shelby wzbudziła entuzjazm zwiedzających swoją interpretacją bardzo popularnego pikapa Forda – F-150, który zaopatrzyła w potężne V8 o mocy 765 KM. Teraz Shelby ogłosił, że mocarny pikap pod nazwą F-150 Super Snake Sport wchodzi do produkcji i w 2020 roku trafi na rynek. W sumie powstać ma 250 samochodów, z czego, jak donosi Carscoops, pewna ograniczona liczba zaoferowana zostanie w Europie.

Gwóźdź programu: Shelby F-150 Super Snake Sport będzie miał nawet większą moc niż auto pokazowe z SEMA. Topowa wersja napędzana doładowanym V8 o pojemności 5,5 l rozwinie moc do 770 HP, czyli 781 KM. Za takie auto zapłacić trzeba 93 385 USD. Wersja podstawowa z wolnossącym 5-litrowym V8 w cenie 86 085 USD jest wyraźnie słabsza – ma 400 KM.

Shelby F-150 Super Snake Sport – do zadań specjalnych

F-150 Super Snake Sport to pojazd ekstremalny, może nawet najbardziej spektakularny seryjny pikap świata. Obok ultramocnego doładowanego kompresorem V8 Shelby dostał obniżone gwintowane zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami. Automatyczna skrzynia ma 10 biegów. Stylowy układ wydechowy pochodzi od specjalisty w dziedzinie sportowych wydechów – firmy Borla. Hamulce – 6-tłoczkowe z nawiercanymi tarczami i czerwonymi zaciskami – od Baera. Auto porusza się na 22-calowych kołach. Superpikap ma nowy przedni zderzak i spoiler, a na masce – duże wloty powietrza. Na grillu – logo nie Forda, lecz kobra Shelby'ego (z tyłu jest logo Forda). Stosownie do osiągów auto otrzymało „wyścigowe” pasy na całej długości karoserii. We wnętrzu skóra i włókna węglowe plus napisy Super Snake Sport na fotelach i dywanikach odróżniają dzieło Shelby'ego od zwykłego Forda F-150.

Co więcej, wygląd pikapa idzie w parze z jego dynamiką. Shelby startuje i hamuje tak, jak wygląda – ekstremalnie. Monstrualny pikap przyspiesza do 60 mil/h (96 km/h) w 4,45 s. Jeszcze większe wrażenie robi wynik 8,3 s – tyle ma pikapowi zająć przyspieszanie od startu do 100 mil/h i ponowne zatrzymanie.