Działając na podstawie danych wywiadowczych, funkcjonariusze zbadali zawartość kontenera morskiego, który dotarł do Australii z Kanady na początku sierpnia 2022 r. Zgodnie z deklaracją celną, kontener miał zawierać Bentleya S2 z 1960 r. Pojazd faktycznie się tam znajdował i został prześwietlony oraz poddany badaniu. Testy wykazały anomalie. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić auto i znaleźli dużą ilość metyloamfetaminy ukrytą za reflektorami pojazdu.

Sprawa została skierowana do policji, a pojazd został następnie częściowo rozebrany. Podczas demontażu znaleziono łącznie 161 kg metyloamfetaminy i 30 kg kokainy. Detektywi z Australii we współpracy z kanadyjskimi służbami stworzyli grupę specjalną w celu zbadania szlaku przerzutowego i w ramach działań poskładali auto oraz pozwolili, aby pojazd został odebrany przez adresata.

Po przeprowadzeniu dochodzenia, funkcjonariusze wykonali nakaz przeszukania domu w Rooty Hill (25 sierpnia 2022 r.), gdzie trafił Bentley. Podczas czynności policja ostatecznie skonfiskowała Bentleya, a mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn – w wieku 22 i 23 lat. 23-latek został oskarżony o siedem przestępstw, w tym import narkotyków. 22-latek został oskarżony o sześć przestępstw.

W dalszej części dochodzenia, funkcjonariusze zatrzymali także Toyotę Prado na jednej z australijskich dróg. Podczas przeszukania pojazdu znaleziono 2,2 kg metyloamfetaminy oraz ponad 1,1 mln dol. w gotówce. Autem jechał kierowca płci męskiej oraz pasażerka (oboje w wieku 25 lat) i zostali aresztowani. 25-letni mężczyzna został oskarżony o osiem przestępstw, a 25-letnia kobieta została oskarżona o m.in. udział w grupie przestępczej. W sumie narkotyki mają szacowaną potencjalną wartość rynkową ok. 155 mln dol. australijskich.

Niestety nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy brytyjskiej limuzyny.

Ładowanie formularza...