W środę (11 stycznia) funkcjonariusze MTA (Metropolitan Transportation Authority) z Nowego Jorku przeprowadzili akcję skierowaną przeciwko kierowcom, którzy ignorują konieczność wnoszenia opłat drogowych w stanie Nowy Jork. Tylko w ten jeden dzień służby zatrzymały i odholowały pojazdy 21 osób, które notorycznie unikają płacenia przewidzianych prawem należności.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Łączna wartość naruszeń dokonanych przez sprawców wyniosły ponad 400 tys. dolarów (ponad 1 mln 733 tys. zł) w postaci niezapłaconych opłat drogowych. Aż 17 samochodów zatrzymano na moście Verrazzano-Narrows. Jak przekazały nowojorskie służby, był to rekordowy wynik zatrzymanych w ciągu jednego dnia w jednym miejscu.

Jak informuje serwis Carscoops, na czoło wśród kierowców, których pojazdy zostały zatrzymane i odholowane tego dnia, wybił się użytkownik Mazdy CX-5. Mężczyzna zalegał z opłatami za przejazd o wartości 57 tys. dolarów (ok. 247 tys. zł). Okazuje się, że kierujący od maja 2021 r. dokonał ponad 500 naruszeń.

Winny tłumaczył się, że nie był świadomy wnoszenia jakichkolwiek opłat drogowych, ale jak przekazał jeden z funkcjonariuszy, w schowku w aucie znajdowało się kilka kopert z zawiadomieniami.

Ładowanie formularza...