Wyprzedzanie, to jeden z najniebezpieczniejszych manewrów. Jest on tym bardziej ryzykowny, kiedy następuje nawet podczas niewielkiej mgły, a na dodatek wyprzedzają się ciężarówki.

Niestety już sam manewr wyprzedzania się tych pojazdów na małej jednopasmowej drodze jest opatrzone dużym ryzykiem, bo jak wiadomo, ich wyprzedzanie niekiedy może trwać nawet ponad minutę. To jednak nie zraziło kierowcy jednego z ciągników, który właśnie we mgle wyprzedzał drugiego TIR-a.

Na filmie nagranym przez jednego z kierowców widać jak z mgły wyłaniają się dwa pojazdy ciężarowe, z czego jeden z nich jedzie na czołówkę. Zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialne i doprowadziło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdzie zarówno kierowca auta nagrywającego niebezpieczny manewr, jak i znajdujący się przed nim samochód policyjny musieli uciekać na pobocze. Co prawda, na szczęście było ono poszerzone, ale i tak pojazdy minęły się na milimetry.

Policjanci od razu zawrócili i ruszyli w pogoń za nieodpowiedzialnym kierowcą. Za spowodowanie tak niebezpiecznej sytuacji kara powinna być surowa.

Ładowanie formularza...