Stalexport zwraca uwagę na utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków, które wynikają z prac modernizacyjnych i remontowych infrastruktury autostradowej. Przeprowadzane działania mają na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla kierowców korzystających z tego odcinka.

Pierwszy etap remontu A4 już od jutra

Od poniedziałku, 12 lutego, na odcinku między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 343 do km 347) rozpoczną się prace remontowe na jezdni w kierunku Krakowa, z tymczasową organizacją ruchu:

  • na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi pas będzie przejezdny.
  • na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa.

Utrudnienia na odcinku Katowice-Kraków aż do listopada

Od 27 marca br. remontowany odcinek zostanie wydłużony do 7 km tj. od km 341 do km 348.

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Zgodnie z planem, obie jezdnie na tym odcinku A4 zostaną wyremontowane do końca listopada 2024 r.

Prace remontowe przyczynią się do zwiększenia trwałości i nośności nawierzchni autostrady, polepszenia jej właściwości przeciwpoślizgowych, a co za tym idzie - zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników autostrady. Usprawnione zostanie również odwodnienie powierzchniowe.