• Volkswagen Tiguan R ma napęd na wszystkie koła, a pod maską pracuje doładowany benzyniak generujący 320 KM
  • W porównaniu z innymi wersjami Tiguana odmiana R wyróżnia się nie tylko mocnym silnikiem, lecz także zawieszeniem obniżonym o 10 mm oraz rasową stylistyką
  • Pojazd już jest dostępny w polskich salonach, a jego ceny rozpoczynają się od 237 190 zł

Volkswagen Tiguan R to kolejna odmiana wprowadzonego w 2020 roku modelu po modernizacji. To jednocześnie debiut samochodu w tak mocnej wersji. Już na pierwszy rzut oka pojazd odróżnia się od innych wersji kompaktowego SUV-a. Wzrok przykuwają: zderzaki w stylu R z elementami aerodynamicznymi w kolorze czarnym lub w barwie nadwozia, chromowane matowe osłony lusterek zewnętrznych, czarny dyfuzor, czarne nakładki na błotnikach oraz 20-calowe aluminiowe felgi wzór Misano.

Volkswagen Tiguan R wyróżnia się również we wnętrzu. Znajdziemy w nim opracowane specjalnie dla tego modelu sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i logo R oraz pedały wykonane są ze stali nierdzewnej, a także cyfrowy zestaw wskaźników z komputerem pokładowym, który podaje m.in. czasy okrążeń. Na pokładzie nie zabrakło również ozdobnych, podświetlanych listew charakterystycznych dla wersji R.

W wyposażeniu nie zapomniano przede wszystkim o sportowych atrybutach pojazdu. Volkswagen Tiguan R w standardzie ma m.in. wydajny układ hamulcowy z zaciskami w kolorze niebieskim (z przodu – z logo R), amortyzatory o regulowanej charakterystyce tłumienia oraz zawieszenie obniżone o 10 mm i dodatkowy tryb jazdy – R. Standardowe wyposażenie obejmuje także układ stabilizacji toru jazdy, który można całkowicie dezaktywować oraz sportowy układ wydechowy z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach auta.

Volkswagen Tiguan R – sportowe atrybuty na pokładzie

Jako opcja jest oferowany układ wydechowy firmy Akrapovič z tytanowymi końcówkami oraz 21-calowe obręcze kół z lekkich stopów (wzór Estoril). Wygląd zewnętrzny Tiguana R może zyskać bardziej bojowy styl dzięki pakietowi stylistycznemu Black Style, w którym wybrane elementy są lakierowane na czarno.

Do napędu Volkswagena Tiguana R przewidziano doładowany silnik benzynowy generujący 320 KM oraz 420 Nm. Dzięki niemu samochód rozpędza się do 100 km/h już po 4,9 s, a maksymalnie można jechać 250 km/h. Jednostka współpracuje z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Samochód wyposażono w nowo opracowany układ napędu na cztery koła 4MOTION z systemem R-Performance Torque Vectoring. Sprawia on, że auto jest pewniejsze w prowadzeniu, a jednocześnie okazuje się zwinniejsze w trakcie pokonywania zakrętów.

Volkswagen Tiguan R trafił właśnie do sprzedaży w Polsce. Klienci, który zdecydują się na tę odmianę muszą zapłacić minimum 237 190 zł.