Zenvo Automotive to duński producent hiperaut. Powstał w 2007 r., a produkcję swojego pierwszego samochodu zaczął już dwa lata później. W 2016 r. zadebiutowało pierwsze Zenvo z serii TS. Teraz przyszedł czas na ostatnie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zenvo TSR-GT: moc i prędkość maksymalna

Nowość nosi nazwę Zenvo TSR-GT i jest najmocniejszym produkcyjnym samochodem w historii Danii. Jego 5,8-litrowe V8 z dwoma kompresorami rozwija aż 1379 KM. To o 186 KM więcej niż w Zenvo TSR-S, z którego wywodzi się najnowsza duńska maszyna.

Prędkość maksymalna nowego Zenvo TSR-GT jest elektronicznie ograniczona. Mimo to i tak samochód rozwija aż 424 km/h, o 99 km/h więcej od Zenvo TSR-S.

Zenvo TSR-GT Foto: Zenvo Automotive
Zenvo TSR-GT

W porównaniu z TSR-S nowe TSR-GT ma inny karbonowy tylny spoiler i również karbonowe aerodynamiczne pokrywy obręczy kół. Poza tym wnętrze auta lepiej wyciszono, mniej w nim powierzchni z włókien węglowych, a Alcantarę na desce rozdzielczej, fotelach i kierownicy zastąpiła skóra.

Sęk w tym, że Zenvo TSR-GT nie można kupić. To znaczy, już nie można, bo całą, limitowaną do trzech samochodów serię wyprzedano, zanim ją oficjalnie przedstawiono i uruchomiono jej produkcję.

Zresztą wszystkie modele Zenvo są hiperekskluzywne, ponieważ duńska firma trzyma się zasady produkowania tylko pięciu samochodów rocznie.

Zenvo TSR-GT Foto: Zenvo Automotive
Zenvo TSR-GT

Zenvo TSR-GT to ostatni model z serii TS. W trzecim kwartale 2023 r. Duńczycy pokażą zupełnie nowe hiperauto.