W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

MINI cabrio – tylko 18 sekund

MINI cabrio można podróżować przez cały rok. To zasługa elektrycznie składanego dachu, który zimą skutecznie chroni jadących przed wpływem warunków atmosferycznych. Kiedy sprzyja temu aura, można złożyć materiałowe przykrycie, a wówczas podróżuje się pod gołym niebem. Co ważne, otwieranie oraz zamykanie dachu możliwe jest podczas jazdy, do prędkości 30 km/h, a cały proces zajmuje 18 s. Wykończone stylowo wnętrze pojazdu nawiązuje wyglądem do nadwozia, mieści cztery osoby.

Sprawdź cenę

MINI cabrio – spryciarz bez dachu

Trudno znaleźć inne auto, które jest tak sprytne podczas podróżowania po mieście. Średnica zawracania wynosząca 10,8 m sprawia, że samochód okazuje się zwrotny, a tym samym łatwo manewruje się nim. Filigranowe wymiary umożliwiają łatwe znalezienie odpowiedniej luki parkingowej.

Sprawdź cenę

MINI cabrio – dobra dynamika w każdej wersji

Auto oferowane jest z trzema benzynowymi silnikami do wyboru. W wersji Cooper pracuje 136-konna jednostka, która zapewnia przyspieszenie do setki po 8,7 s. W odmianie Cooper S zyskujemy motor o mocy 178 KM, przyspieszenie do 100 km/h trwa 6,9 s. Silnik topowej wersji John Cooper Works (jak na zdjęciach) produkuje 231 KM, które pozwalają na rozpędzenie auta do 100 km/h po 6,5 s i uzyskanie maksymalnej prędkości 241 km/h. W bazowej wersji do wyboru jest manualna lub automatyczna skrzynia biegów, w pozostałych montowana jest automatyczna.

Sprawdź cenę