Wspólny projekt Lexusa i Legii zapewni zawodnikom kompleksowe wsparcie w aspekcie tenisowym i motorycznym, dostęp do fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych i profesjonalnej obsługi menadżerskiej. W ramach projektu zawodnicy Lexus Tennis Talents by Legia będą korzystać z infrastruktury klubu, m.in. kortów, sal treningowych, sal do zabiegów fizjoterapeutycznych oraz strefy odnowy biologicznej.

Dzięki temu projektowi powstaje baza dla najbardziej utalentowanych zawodników, którzy będą rywalizować na arenie międzynarodowej i walczyć o najcenniejsze tenisowe trofea. Obecnie programem objęta jest trójka nastoletnich zawodników: Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta, Szymon Kielan.

mówi jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek Malwina Rowińska.

Lexus wspiera sportowców od dawna

Lexus Polska jest zaangażowany w sport właściwie od początku istnienia marki na naszym rynku. Osiągnięcia sportowców są wymierne – to, co osiągnęli, zawdzięczają swojej pracy, determinacji i talentowi. Potrafią także dzielić się, są wzorem i inspiracją, dzięki nim polski sport zaistniał na międzynarodowych arenach.

W Polsce japońska marka premium jest partnerem Turnieju PEKAO Szczecin, był partnerem turnieju Fed Cup i Challengera BNP Parisbas Polish Open w Sopocie, ostatniego warszawskiego WTA Polsat Warsaw Open, cyklu Davis Cup. Wspierał przez kilka lat młodzieżowy turniej Bogdana Tomaszewskiego, turnieje lekarzy, adwokatów, architektów, organizuje także turnieje tenisowe Lexus Biznes Cup. Firma wspierała też od początku Marcina Gortata w jego spotkaniach w Polsce w ramach Marcin Gortat Camp.

Marka towarzyszyła również w 2012 r. Agnieszce Radwańskiej w Wielkoszlemowym Wimbledonie, gdzie osiągnęła finał, a w roku 2020 – w Wielkoszlemowym Roland Garros z Igą Światek – który Iga wygrała.

Lexus przygląda się młodym sportowcom, bo dobrze wie, jak trudne są początki kariery i jak trudno dojść na szczyt. Firma ponad 20 lat pracował nad systemem hybrydowym i ma ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie napędów hybrydowych w pojazdach premium, a teraz wprowadza napęd wodorowy.

- komentuje Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.