Przyczyny wypadku pod lupą

Policjanci ustalili, że kobieta podczas wyprzedzania na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do dachowania i zatrzymania się auta na poboczu. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Jednakże, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach, wyszło na jaw, że 35-latka miała cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje wypadku

Audi, którym podróżowała kobieta, zostało całkowicie rozbite. Na szczęście, w wypadku nie ucierpiały inne osoby. Sprawa zostanie skierowana do sądu, który zadecyduje o dalszym losie kobiety. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obraz pochodzący z serwisu https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/134094,Po-dachowaniu-trafila-do-szpitala.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/134094,Po-dachowaniu-trafila-do-szpitala.html

Apel policji

Policjanci apelują o ostrożność na drodze, podkreślając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Przypominają, że kierowcy odpowiadają nie tylko za własne życie, ale i za życie innych uczestników ruchu. Wzywają do zachowania rozwagi i odpowiedzialności, aby drogi były bezpieczne dla wszystkich.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 19.06.2024, Policja Pomorska.