Nieustąpienie pierwszeństwa – przyczyna tragedii

Zdarzenie miało miejsce 13 maja około godziny 13:00. 31-letni kierowca opla, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka motocykliście. Mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami obaj mężczyźni wzięli udział w ruchu drogowym, co zakończyło się śmiertelnym wypadkiem. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi szczegółowe dochodzenie w tej sprawie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Apel policji: bezpieczeństwo na drodze

Policjanci z Kwidzyna apelują do kierowców o zwiększoną uwagę, szczególnie wobec motocyklistów i rowerzystów. Przypominają, że niechronieni uczestnicy ruchu są szczególnie narażeni na skutki zderzeń. Wzywają do przestrzegania zasad bezpiecznej jazdy, dostosowania prędkości do warunków oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych pojazdów.

Wnioski i przestrogi

Wypadek w Laskowicach to kolejny przykład na to, jak ważna jest ostrożność i przewidywanie sytuacji na drodze. Policja przypomina, że mniejsze gabaryty jednośladów nie zwalniają z obowiązku ich dostrzegania przez innych kierowców. Zdrowy rozsądek i świadomość zagrożeń mogą uratować życie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, Policja Pomorska.