Piątkowa kolizja na ul. Pieniężnego

W piątek, 5 kwietnia, około godziny 19:30, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 38-letnia kobieta kierująca Fordem nie ustąpiła pierwszeństwa 26-letniej kierującej Suzuki. Na szczęście, w wyniku kolizji nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zatrzymanie na zakazie

W sobotę, 6 kwietnia, w Idzbarku policjanci zatrzymali 20-latka prowadzącego Volkswagena, który mimo aktywnego zakazu wsiadł za kierownicę. Teraz jego sprawa trafi przed sąd.

Niebezpieczne manewry w Samborowie

Tego samego dnia wieczorem, na ul. Przemysłowej w Samborowie, 33-letni kierowca Opla nie ustąpił pierwszeństwa Toyocie. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Rekordzista prędkości w Silinie

Niedziela przyniosła zatrzymanie 67-latka, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 63 km/h, pędząc mercedesem 113 km/h. Za to wykroczenie otrzymał on mandat w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych, a także stracił prawo jazdy.

Bilans weekendowej służby

W ciągu weekendu na drogach powiatu ostródzkiego patrolowało 39 załóg policji. Skontrolowano 227 kierowców, nałożono 135 mandatów i udzielono 34 pouczeń. Przeprowadzono także 307 badań stanu trzeźwości, co świadczy o intensywnej pracy funkcjonariuszy w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.04.2024, Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie.