• 52-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu próbował odjechać samochodem spod sklepu w Międzyrzeczu
  • Próbował przekupić funkcjonariuszy po zatrzymaniu przez policję
  • Grozi mu odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i próbę przekupstwa. Kara może być niezwykle surowa

Interwencja policji w Międzyrzeczu rozpoczęła się po zgłoszeniu o nietrzeźwym mężczyźnie próbującym odjechać samochodem spod sklepu. Świadek zdarzenia skutecznie mu to uniemożliwił, a na miejsce szybko przybyli funkcjonariusze. 52-letni kierowca, wykazujący wyraźne oznaki nietrzeźwości, stawiał opór podczas zatrzymania.

Badanie alkomatem potwierdziło jego stan i wykazało blisko półtora promila alkoholu w organizmie - czytamy w komunikacie policji.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Chciał przekupić policjantów. Kara może być dotkliwa

Po zatrzymaniu mężczyzna postanowił próbować przekupić policjantów, oferując im łapówkę w zamian za odstąpienie od wszelkich postępowań. Próba wręczenia korzyści majątkowej została natychmiast zgłoszona przełożonym, co doprowadziło do dodatkowych zarzutów wobec 52-latka. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi i teraz grozi mu odpowiedzialność nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę przekupstwa. Za te czyny kodeks karny przewiduje bardzo surową karę.

W art. 229 Kodeksu Karnego czytamy:

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 29.11.2023, Gorzów .

Treść powstała przy wsparciu narzędzia sztucznej inteligencji.