Auto Świat Wiadomości Wypadki Działali metodą "na wypadek" 75-latka straciła 50 tys. zł

Działali metodą "na wypadek" 75-latka straciła 50 tys. zł

W powiecie chełmskim doszło do wyjątkowo perfidnego oszustwa. 75-letnia kobieta uwierzyła w telefon od fałszywej bratanicy, która rzekomo spowodowała wypadek. W wyniku manipulacji seniorka straciła 50 tysięcy złotych, przekazując gotówkę dwóm nieznajomym mężczyznom. Policja apeluje o czujność i weryfikację takich informacji bezpośrednio u rodziny.

Obraz pochodzący z serwisu https://chelm.policja.gov.pl/lch/informacje/aktualnosci/146521,Pod-legenda-wypadku-bratanicy-stracila-oszczednosci.html
Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://chelm.policja.gov.pl/lch/informacje/aktualnosci/146521,Pod-legenda-wypadku-bratanicy-stracila-oszczednosci.html

Dramat seniorki: fałszywa bratanica i wypadek

We wtorek, w powiecie chełmskim, 75-letnia kobieta otrzymała telefon od osoby podającej się za jej bratanicę. Zgłaszająca uwierzyła, że krewna potrzebuje pieniędzy na pokrycie szkód po wypadku drogowym. Seniorka, chcąc pomóc, zebrała oszczędności i przekazała je mężczyznom, którzy przyszli po pomoc. Niestety, po kilku godzinach od zdarzenia, kiedy skontaktowała się z prawdziwą bratanicą, zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Jak nie dać się nabrać na oszustwo?

Policja ostrzega przed tego typu metodami i apeluje o zachowanie ostrożności. W przypadku otrzymania podejrzanych telefonów, najlepiej jest natychmiast je zakończyć i skontaktować się z rzekomo potrzebującymi pomoc bliskimi. Nie należy działać pod wpływem emocji i pochopnie przekazywać pieniędzy nieznajomym. Warto dać sobie czas na przemyślenie sytuacji i upewnić się, czy informacje podane przez rozmówcę są prawdziwe.

Reakcja policji i dalsze działania

Komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie podkreśla, że w takich sytuacjach należy działać rozważnie. Policja prowadzi czynności mające na celu odnalezienie sprawców oszustwa. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, żeby w przypadku wątpliwości zawsze szukać potwierdzenia u innych członków rodziny i nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie zweryfikować.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, KMP Chełm.

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków