Zderzenie na DK11: szczegóły zdarzenia

Tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku wczoraj około godziny 13:30. Na miejscu zdarzenia, drodze krajowej nr 11, pracowali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości przez kierowcę ciężarówki doszło do kontaktu z pojazdem osobowym, który zatrzymał się, aby skręcić. W wypadku ucierpiała 71-letnia pasażerka osobówki, która została przewieziona do szpitala.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Utrudnienia i działania służb

Po wypadku policjanci zablokowali ruch na tym odcinku drogi. Ratownicy medyczni natychmiast zajęli się poszkodowanymi, a ruch na drodze przywrócono po wprowadzeniu systemu wahadłowego. Dodatkowo, w trakcie działań, ujawniono, że 64-letni kierowca czterokołowca lekkiego marki Aixam nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Apel o rozwagę na drodze

W związku z tym zdarzeniem policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne skutki. Ważne jest, aby zawsze obserwować sytuację na drodze, dostosowywać prędkość do warunków oraz zachowywać bezpieczną odległość między pojazdami. To kluczowe dla uniknięcia podobnych wypadków w przyszłości.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 15.05.2024