Niedzielna tragedia w Czermnej

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do dyżurnego tarnowskiej Policji z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Tuchowa i Tarnowa. Według wstępnych informacji, motocyklista jechał sam i na zakręcie stracił panowanie nad motocyklem, co doprowadziło do wypadku.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Wysiłki ratowników na próżno

Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy ochotnicy i zespół ratownictwa medycznego. Niestety, mimo podjętej pierwszej pomocy, życia 23-latka nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przystąpili do dokumentowania zdarzenia, co ma pomóc w ustaleniu przyczyn tragedii.

 Foto: Policja

Dochodzenie w toku

Ciało motocyklisty zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Droga w miejscu wypadku była zamknięta przez kilka godzin. Prace na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator rejonowy z Tarnowa. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Tarnowa przy współpracy z biegłym z zakresu wypadków komunikacyjnych.

 Foto: Policja

Apel do kierowców

Ten tragiczny wypadek jest przypomnieniem o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na motocyklistów, zwłaszcza na zakrętach. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 4.06.2024, KMP w Tarnowie.