Tragiczny skutek brawury na drodze

Wczoraj przed godziną 16:00, na 36 kilometrze drogi wojewódzkiej numer 350, rozegrał się dramat. Kierujący motocyklem Kawasaki, 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, stracił kontrolę nad pojazdem. W wyniku zderzenia z drzewem, młody człowiek zginął na miejscu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Zgorzelca oraz Komisariatu Policji w Pieńsku pod nadzorem prokuratora przeprowadzili wstępne ustalenia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Apel policji: bezpieczeństwo przede wszystkim

W obliczu tej tragedii, policja wyraża głębokie współczucie rodzinie zmarłego i apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności. Komisarz Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Wypadki, jak ten tragiczny, są przestrogą przed nadmierną prędkością i lekceważeniem przepisów ruchu drogowego.

Jak uniknąć podobnych tragedii?

Aby zapobiec podobnym wypadkom, ważne jest świadome i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Eksperci zalecają regularne szkolenia z technik jazdy, zwłaszcza dla młodych kierowców. Znajomość własnych umiejętności i ograniczeń pojazdu, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, mogą uratować życie. Niech ten wypadek będzie przestrogą dla nas wszystkich, by na drodze zawsze kierować się rozsądkiem.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 16.04.2024, Polska Policja.